Služby

Musím se do Solné jeskyně předem objednat?
Je lepší si předem zavolat na telefonní číslo 724 966 114, protože jeskyně může být zarezervována.

Jaké oblečení do jeskyně?
V jeskyni panuje stabilně teplota okolo 22°C. Můžete tedy přijít ve vašem běžném oblečení.

Jak může procedura působit přes oděv?
Mikroklima v naší solné jeskyni je silně nasyceno ionty, minerály a spolu s odpovídající vlhkostí vznikající přirozeným odpařováním a působí samozřejmě i přes oděv a také dýchací a následně i krevní systém.

Kolik a které soli v jeskyni jsou?
Na relativně malém prostoru budete vystaven nejúčinnějšímu a také nejdražšímu typu soli z Mrtvého moře, které je v naší jeskyni více jak 9 tun. Díky pravidelným návštěvám v solné jeskyni může dojít k výraznému zklidnění některých zdravotních problémů. Návštěvy nahrazují přirozenou formou pobytu u Mrtvého moře.

Na co všechno solná jeskyně působí?
Dýchací ústrojí: chronická rýma, laringitida, průdušky,onemocnění plic, astma, chronické zápaly a záněty horních i dolních cest dýchacích, dutiny... poruchy nervového systému: neuróza, deprese,chronický únavový syndrom, přepracovanost, stres... dermatologické problémy: lupénka, ekzém, dermatyda, plísně, akné.. zlepšení metabolismu, nedostatečnost štítné žlázy.. zlepšení funkce srdce, cirkulace krve, snižuje krevní tlak a to velmi účinně! poruchy imunitního systému... zažívací problémy, vředové onemocnění žaludku... revmatické potíže, poruchy prokrvování...

Je vstup do jeskyně omezen věkem?
Není, jsou vítáni jsou lidé každého věku, ale dětem do 1,5 roku nedoporučujeme návštěvu Solné jeskyně bez konzultace s lékařem.

Mohou starší děti navštívit solnou jeskyni i bez doprovodu rodičů?
U starších dětí (asi 12 a více) již doprovod nevyžadujeme.

Je u Vás léčitelná lupénka?
Lupénka v dnešní medicíně úplně vyléčitelná bohužel není, jednou z velmi účinných zbraní v boji proti lupénce je sůl - sůl z Mrtvého moře! Naše doporučení: Návštěvy jeskyně v kombinaci s pravidelnou vanovou relaxací (sůl z MM) v prvních dnech a týdnech co nejčastěji až do vymizení problémů, později udržovací návštěvy a koupele. Sůl z Mrtvého moře můžete zakoupit také u nás.

Jak často jeskyni navštěvovat?
V případě zdravotních problémů doporučujeme minimálně 10 návštěv v co nejkratší době za sebou až do vymizení problémů a pak jen "udržovací" návštěvy 1x týdně. Zdraví lidé mohou jeskyni navštěvovat preventivně či k odpočinku a uvolnění, dle své potřeby a chuti.

Proplácí pobyt zdravotní pojišťovny?
Hutnická zaměstnanecká pojištovna (HZP) proplácí svým pojištěncům až 500 Kč za rok na permanetku. Dále pojištěnci ZP Metal-Aliance, ZP MV ČR a VZP mají slevu na vstupné 10% a 5% na permanentku.

Jsou již v prodeji permanentky?
Cenově zvýhodněné permanentky již máme, bližší informace a ceník naleznete po kliknutí na tento odkaz.

Jaká je platnost permanentky, dárkového poukazu?
Platnost permanentek a dárkových poukazů je neomezená.